KONST / Litografier / Färglitografi 7439166
*
nr 743 9166
Helmi Kuusi
(1913-2000), Finland
Färglitografi , Helmi Kuusi (1913-2000), 1955, Vid båtbryggan, 149/250, motivets mått: 48x62
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:22:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 18:40:42
1
200 kr
27/2 16:40:32
2
150 kr
27/2 17:23:28
2
250 kr
27/2 18:17:01
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland färglitografi grafik helmi kuusi litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk vid båtbryggan
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Helmi Kuusi
Läs mer om Grafik
nr 743 9166
Helmi Kuusi
(1913-2000), Finland
Färglitografi , Helmi Kuusi (1913-2000), 1955, Vid båtbryggan, 149/250, motivets mått: 48x62
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 18:40:42 | 1 | 200 kr |
27/2 16:40:32 | 2 | 150 kr |
27/2 17:23:28 | 2 | 250 kr |
27/2 18:17:01 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland färglitografi grafik helmi kuusi litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk vid båtbryggan
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52